Sepetim

Yalova’nın ilk ruhsatlı besi tesisi

Güleç Kardeşler olarak 1979 yılından itibaren un, yem ve zahire ticareti ile hizmet vermeye başladıklarını söyleyen Cemal Güleç Besi Tesisi İşletmecisi Ferhat Güleç, tesis ile ilgili açıklamalarda bulundu.

‘Çiftlikte, 30 Temmuz Pazar günü kurbanlık satışı başlayacak.’

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Yarım asırdır tecrübe ve birikimi ile hayvancılık sektöründe hizmet sunan Güleç Kardeşler, Safran köyünde hizmete açtıkları Cemal Güleç Besi Tesisi ile Yalova’da bir ilke imza attılar. Yalova’nın ilk işyeri açma ruhsatlı besi tesisi, ilin tarımsal ve hayvansal ihtiyacını büyük oranda karşılayacak kapasitede. Besi çiftliği, 28 bin m2 arazide 6 bin m2 kapalı alanda kurulu ve 500 büyükbaş hayvan kapasitesine sahip. Güleç Kardeşler olarak 1979 yılından itibaren un, yem ve zahire ticareti ile hizmet vermeye başladıklarını söyleyen Cemal Güleç Besi Tesisi İşletmecisi Ferhat Güleç, “Harun Güleç ve oğulları yönetiminde müşterilerimize hizmet vermekte ve büyük projeleri başarıyla gerçekleştirmekteyiz. Sürekli hizmet ve kalite anlayışımız ile müşteri memnuniyetini önemsiyoruz. Firmamız bünyesinde büyükbaş ve küçükbaş hayvan yem çeşitleri, kanatlı ve evcil hayvan yemleri ile hayvancılık malzemeleri ve ekipmanlarının satışı yapılmakta” dedi.

‘Türkiye’nin en temiz çiftliğiyiz’.

Yalova’nın ilk işyeri açma ruhsatlı besi tesisi olduklarını kaydeden Güleç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tesisimiz, Yalova’da tarımsal ve hayvansal ihtiyacı büyük oranda karşılayacak. Şu an mevcut kapasitemiz 500 büyükbaş hayvan. Hem açık hem de bağlı sistem olmak üzere işleyen tesisimizde son teknolojik gelişmelerden yararlandık. Türkiye’nin en temiz çiftliği diyebiliriz. İçeride bir tane bile sinek yok. Çiftliğin içerisinde hayvanların bakımını sağlayacak veteriner hekimlerimize ayrılan bir oda var. Yaklaşan Kurban Bayramı içinde hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. 30 Temmuz Pazar günü kurbanlık satışlarımız başlayacak. Ayrıca firma olarak otel, fabrika, lokanta gibi müesseselere de karkas et temini yapmaktayız.”

KAYNAK: http://www.yalova77.com/tr-tr/haberler/9914/yalovada-bir-benzeri-yok#:~:text=06%3A59%3A02-,Yalova’n%C4%B1n%20en%20b%C3%BCy%C3%BCk%20ve%20modern%20besihanesi%20olan%2C%20Cemal%20G%C3%BCle%C3%A7,en%20modern%20besihanesini%20hayata%20ge%C3%A7irdi.